Старовинні ролокасети у Львові

У Львові все ще можна побачити кілька ролокасет австрійського чи польського періодів, які захищають двері чи вікна вуличних фасадів колишніх або сучасних крамниць. Деякі з них все ще використовуються; та багато, однак, мають такий вигляд, ніби їх не відкривали десятиліттями. Панелі з замками мають на собі марку виробника – як правило, це назва компанії та її місцезнаходження, а на деяких з них вказано навіть вуличну адресу, до прикладу на таких як ролокасети виробництва компанії «N. Bielicki Lwów», яка розташовувалась за адресою «ul. Gródecka 43» (вул. Городоцька). Декілька компаній розташовувались у Відні, і власне тому, коли я відвідувала Відень то зустрічала старовинні ролокасети вироблені цими ж компаніями.

N. Bielicki Lwów
ul. Gródecka 43

Es. Rosenthal Erben
Wien

На останній фотографії видно, що одна з панелей з клеймом відсутня. Зараз вони все частіше зникають, ймовірно їх викрадають для продажу на антикварних ринках.

На щастя, інші панелі збереглися. Наприклад, у 2016 ресторан Delicateka відновив оригінальні ролокасети вироблені компанією «Es. Rosenthal», та зберіг оригінальні дверні ручки, замок та марку виробника. Детальніше про це можна прочитати тут.

Joh. Anderle
Wien

“Fabrol”
Lwów

Знайдено в кав’ярні “Штука”

Joh. Schuberth
Wien

Я бачила зображення цього лева на старовинних ролокасетах у ВідніПразі, та Берегово.

Hoffner
Lwów

Ця замкова панель перевернута догори дриґом – на мою думку так сталось тому, що декілька старих ролокасет були використані як «латки» для цього входу в будівлю, так, як видно на світлині нижче:

Зроблено у Празі

Текст і фотографії: Арета Ковальська
Переклад: Ігор Ковальчук

1 thought on “Старовинні ролокасети у Львові

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *