Щаслива доля угорських ролокасет у Львові

У Львові я знайшла лише один зразок старовинних ролокасет, виготовлених в Угорщині. (Хоча, потім я все-таки знайшла ще один від тієї ж фірми, але вже в Мукачево). Вони були виготовлені будапештською фірмою «Paschka és Társa». Ролокасети покривають вітрину старої аптеки на вулиці Коперника. Сама будівля аптеки датується 1892 роком і можна припустити, що тоді ж були  виготовлені і ролокасети, що б означало, що їм уже понад сто років.

Багато років тому, коли я вперше їх побачила, вони виглядали так, ніби цілими десятиліттями їх ніхто і не торкався. Я боялася, що незабаром вони зникнуть, оскільки вітрину сусіднього будинку якраз оновлювали, і я подумала, що вітрина аптеки буде наступною.

Через якийсь час, після того як я зробила перші фотографії ролокасет, я знову проходила мимо і помітила, що на них зроблено багато графіті, набагато більше, ніж було спочатку. Замалювали також і замок з клеймом виробника.

На щастя, цей чудовий і унікальний слід минулого було збережено: коли відремонтували і відновили будівлю старої аптеки, оригінальні ролокасети залишились на місці — свіжопофарбовані (хоча потім на них знову з’явилися графіті) — і тепер, після багатьох років, знову виконують своє первинне призначення. Зараз тут вже не аптека. Будівлю займає магазин вишуканого мила. Але багато дерев’яних меблів все ще залишились, як і старі фрески на стелі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *