Залишки ліфтів для вугілля

Одним з залишків вугільної інфраструктури є ручний вантажний ліфт. Вугілля повинно було транспортуватись у внутрішні дворики будинків по доріжкам, які розташовувались у в’їзних брамах. А потім це вугілля мало подаватись своєрідним ліфтом із внутрішнього подвір’я на кожен поверх. Таке транспортування було значно зручнішим аніж перенесення вугілля по сходах, і також вберігало сходи чистими від забруднення вугільним пилом.

Направляючі рейки з ліфтів залишаються у багатьох внутрішніх двориках, але я знайшла лише одне місце, де більша частина лебідки та механізм шківа залишається на своєму оригінальному місці поруч із направляючими рейками. У цьому випадку ці ліфти були розташовані по обидва боки внутрішнього дворику. На жаль, за останні кілька років деякі частини цього механізму також безслідно зникли, і зараз доступ до цього внутрішнього дворику обмежений кодовим замком на вхідних дверях.

Направляючі рейки є все ще наявними в кількох внутрішніх двориках:

Автор: Арета Ковальська
Переклад: Ігор Ковальчук

4 thoughts on “Залишки ліфтів для вугілля

  1. На останньому фото — січкарня, механізм який використовується (до тепер :)) ) в домашньому господарстві для приготування січки з соломи чи кукурудзи, для годування свійських тварин.
    До підйому вантажів не має жодного відношення 😉
    Дякую!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *