Вінілові платівки української діаспори

Музика – це чудовий спосіб спілкувавання зі своєю спадщиною, і тому не дивно, що українська музика процвітала в діаспорі, створювалось багато чудових гуртів, які допомагали громаді не втрачати зв’язок з їх культурною спадщиною. І дійсно, саме ці записи українських народних пісень стали однією з причин моєї любові до України. Будучи вже досить дорослою, для цих пісень, я слухала їх на касетах, але мої батьки росли, слухаючи їх на вінілових платівках. Вони мали досить велику колекцію, але протягом багатьох років колекція зменшилась і залишилось всього кілька записів. Перш ніж попрощатись і з ними назавжди, я зробила декілька знімків цих відголосків історії української діаспори.

На щастя, велику колекцію української вінілової музики можна знайти в блозі Музика та на каналі YouTube, a також на сайті Золотий Фонд української естради та каналі Українська естрада. Це безцінні ресурси, які надають доступ усім охочим не тільки до музики, а й до оригінальних обкладинок альбомів.

Будучи родом з Чикаго, я не можу не згадати наш найвідоміший гурт Веселі Часи (Good Times). Більш ніж 40 років вони виступали на багатьох ключових заходах української громади, таких як дебютантські бали (включаючи мій) та весіллях (у тому числі на весіллі моїх батьків). Вони навіть потрапили до весільної сцени фільму My Life, що знімалась в Чикаго, з Ніколь Кідман і Майклом Кітоном у головних ролях.

Веселі часи

Ось декілька зразків платівок, які у нас залишилися. Вони датуються з 1960-х до 1980-х років:

Цей альбом знаходиться на YouTube:

Цей альбом знаходиться на YouTube:

Автор: Арета Ковальська

2 thoughts on “Вінілові платівки української діаспори

  1. Дивно, що ви згадуєте блог “Старі платівки” та їх ютуб-канал як найбільше джерело діаспорних платівок. Насправді більшість платівок, причому їх можна прослухати повністю, знаходиться на моєму сайті “Золотий Фонд української естради”
    http://www.uaestrada.org/rizne/katalog-zapysiv/
    А також на моєму каналі https://www.youtube.com/user/igorkalinych
    З повагою Ігор Калиниченко, колекціонер і популяризатор ретро-музики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *