Listy: Довоєнні поштові накладки

Минулої ночі хтось вкрав стару металічну накладку з моїх вхідних дверей і дверей моїх сусідів. Моя була досить старовинною, але накладка моїх сусідів точно була оригінальною, оскільки мала польський напис «Listy» (листи). Їй було близько ста років. Побачивши замість накладок порожнє місце, я почувалась трохи пригніченою, адже зрозуміла, що всі залишки минулого є недовговічними. Історія міста, що стала частиною мене, зникає прямо у мене на очах.

І це є ще одною причиною не відкладати дослідження міста, а, навпаки, більше документувати і фотографувати всі нагадування про минуле. Я усвідомила, що в мене немає навіть фото цих накладок. Я ніколи не поспішала з цим, адже думала, що з моєю власністю не може щось трапитись…

У моєму випадку, деревяна панель була прикріплена до дверей таким чином, щоб закрити щілину для листів. Але металічна накладка все одно збереглася на дверях.

Зараз пошту у Львові (як і десятиліття тому) частіше доставляють у скриньки радянського зразку, що знаходяться на першому поверсі. Тому, зокрема, моя накладка була щоденним нагадуванням про ту епоху, коли листи доставлялись прямо до кожної квартири.

Ось декілька поштових накладок, які мені вдалось сфотографувати за останні декілька років:

На ці я натрапила декілька років тому на блошиному ринку. Зараз я почуваюсь не дуже добре, через те, що підтримала цей «бізнес» – крадіжок і подальшого продажу старовинних речей. Я наївно думала, що більшість з тих речей опинились там з інших причин. Хоча деякі, ймовірно, були придбані законно.
А це двері вбиральні у ресторані «Пошта»:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *