Види залізниці Львів–Чернівці. 1868 р.

Вперше залізна дорога з’явилася у Львові (Lemberg) у 1861 році. Це було сполучення Перемишль-Львів. А у 1866 році було побудовано залізничне сполучення між Львовом та Чернівцями (Czernowitz). Як результат, столиці двох Aвстро-Угорських королівств Галичини і Буковини мали з’єднання не тільки між собою але й з центром великої імперії — Віднем.

«Вже за 24 години на цьому потязі звичайний чернівчанин чи львів’янин міг дістатися Відня. Міста, яке раніше здавалося таким же далеким, як і Місяць. Тому 1866 рік став для галичан і буковинців чимось на кшталт кроків Ніла Армстронґа для землян 1969 року».

«Першого вересня 1866 року на чернівецький вокзал прибув перший потяг з Відня. Місцеві мешканці захоплювались та водночас боялись цього. 150 років тому залізниця асоціювалась з катастрофами та проблемами для місцевих виробників. Адже тепер до Галичини й Буковини могли потрапити західні товари – якісніші та часом дешевші за тамтешні. З іншого боку, потяг 1866 року промовляв до всіх і кожного: тепер і ви в Європі!»

«Разом із залізницею на східні кордони Австро-Угорської імперії прийшов модерн. А з модерном економічний та культурний розвиток. В межах однієї імперії почалося те, що сьогодні ми називаємо глобалізацією. І, аби приєднатися до цього, достатньо було купити квиток в один з трьох класів, як зараз достатньо підключитися до Wi-Fi.»

«Чернівці, Івано-Франківськ, Львів, Перемишль, Краків та Відень поєдналися в одному маршруті й в одному естетичному полі. Та перебували в них аж до великих потрясінь ХХ століття – єдиний культурний простір розірвався, лишивши по собі поодинокі згадки та приховані під ліжком портрети цісаря Франца Йосифа», взято зі статті “Локомотив “Європа”“.

***

Ці світлини були зроблені через 2 роки після побудови залізниці до Чернівців. На них можна побачити оригінальну залізничну станцію Львова (Lemberg), побудовану у 1861 році (нинішня була побудована у 1904 році), станції у Івано-Франківську (Stanisławów) і Чернівцях (Czernowitz) та менші станції у інших містах а також мости та річки (Дністер та Прут), що зустрічалися уздовж шляху прямування поїзда.

Фотографії: http://sudilovski.livejournal.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *