Спорудімо у місті Дрогобич пам’ятник солі!

Григорій Сивохіп

Чи не заслуговує Дрогобич пошанівку своєї древності пам’ятником чи пам’ятним знаком? У Стрию та Бродах існують такі пам’ятники. Маємо в місті типовий – традиційний для провінційного галицького міста тематичний набір пам’ятників. Пам’ятників, присвячених новій історії – у нас щонайменше шість.

На жаль, забуваємо свою більш давню історію. Адже Дрогобич з давніх-давен славився своєю якісною сіллю. Недаремно наші предки увіковічили символ солі-топки (товпки) в гербі, який, надіємось, буде існувати вічно. В місті до сих пір працює найстаріший у Східній Європі солевиварювальний завод. Принагідно згадаємо, що в Бориславі споруджено пам’ятний знак, присвячений початку видобутку нафти. Подібний знак, присвячений початку газовидобування встановлений у Дашаві.

Пропонуємо громадськості міста концептуальний варіант пам’ятника солі під девізом “Сіль – мати Дрогобича”, як поштовх до започаткування дискусії щодо створення такого пам’ятника.

В процесі дискусії може народитися кінцевий варіант такого пам’ятника та місця його розташування.

Такий оригінальний пам’ятник повинен прикрасити і уславити наше місто, зробити його більш відомим і привабливим для туристів.

Пропонований варіант пам’ятника в 3D зобразив Андрій Клиса.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *