Спогади

«У кожного своя доля» 
книжка-спогади Марії Левицької-Загоруйко

Однією з причин, чому мене так зацікавила історія Галичини, були спогади рідної сестри моєї бабці. Прочитавши ці спогади, я не тільки дізналася багато цікавих фактів про моїх предків, які століттями жили на Галичині, але й краще зрозуміла складну та захоплюючу історію цього унікального регіону. Тітка описувала мирні часи та бурхливу війну, яка змінила Галичину назавжди та розірвала безліч сімей, внаслідок чого, мої бабусі та дідусі, опинилися далеко від рідного краю, в Америці.

***

На сторінках цієї книжки спогад-розповідь української жінки про драматичний життєвий шлях від дитинства до похилого віку, що почався в інтелігентній галицькій родині й простягся через чотири окупації — польську, дві сталінські й, вклинену між ними, гітлерівську — з усіма колізіями, що випали на долю Галицької землі та її людей: чужинецький державний терор, воєнні фронти, еміграції, евакуації, депортації, — підпільна боротьба, голгота концтаборів та заслань і повернення та пошук слідів сплюндрованих родинних гнізд. На тлі цих загальнонаціонального виміру подій перед читачем постає не тільки доля авторки та її давнього священичого роду, що цікаве само собою, але й галерея різноликих індивідумів, з якими випало їй зустрітися в різний час та при різних обставинах в межах Брідщини, Золочівщини, частково Рівненщини, в’язничних камерах, мордовських таборах й на сибірському засланні.

У цілому книжка — гарний причинок до історії жертовного покоління, що поставило величну ідею здобуття національної державності вище особистих інтересів, вигод, пристрастей, вище самого життя.

***

Якщо Вас зацікавила ця книжка, можете придбати її, написавши повідомлення на адресу forgottengalicia@gmail.com